Gündüz torbacı gece eylemci oluyor

İstanbul'da okul önlerinde torbacılık yapan 95 kişilik bir şebeke dün çökertildi... Aynı şebekenin geceleri de DHKP-C örgütünün Kadıköy'deki eylemine katıldığı ortaya çıktı

İstanbul Gazi mahallesine yapılan operasyonlarda 95 şahıs torbacılık (sokakta uyuşturucu satıcılığı) yaptığı iddiasıyla gözaltına alındı. Lideriyle birlikte bir çok üyesi Şırnak Uludereli olan şebekenin adreslerinde ve zula evlerinde yapılan aramalarda 2 kilo 800 gram eroin, esrar ve kokainin yanı sıra 800 adet uyuşturucu hap ile eroin tedavisinde kullanılan Suboksene isimli ilaçlar ele geçirildi. Gündüz sokak satıcılığı yapıp gece DHKP-C örgütünün Taksim ve Kadıköy'deki gösterilerine katıldıkları tespit edilen 95 kişilik şebekenin 189 ayrı suç kaydı bulunduğu ve 3'ünün cinayet olmak üzere 24 üyesinin değişik suçlardan arandığı tespit edildi. Yapılan takip ve çalışmalarda elebaşılığını Servet Y. (32) nin çektiği şebekenin okul önlerinde ve sokaklarda uyuşturucu satışı yaptığı da belirlendi.

21 ÜYESİ HALA KAYIP

Çalıntı laptoplar, sahte kimlik ve sahte ehliyetlerle yakalanan şebekenin mahkemeye sevk edilen 25 üyesinden 14'ünün tutuklanıp 70'inin gözaltında olduğu öğrenilirken, 95 kişilik şebekenin 189 ayrı suç kaydının bulunduğu açıklandı. 21 üyesi aranan şebekenin 3 üyesinin ise cinayet suçlarından arandığı öğrenildi. Bu suçlardan aranan bir şebeke üyesinin ise 2 ay önce Servet Ürek isimli şebeke torbacısını öldüren Seda Mavi Ş. isimli kadının sevgilisi olduğu ve kadını cinayete azmettirmek suçundan arandığı öğrenildi.

Kaynak: Takvim

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Son yorumlar