Tüm Fotoğrafçıların Dikkatine!!!

Tüm Fotoğrafçıların Dikkatine!!!

Fotoğrafçıları hedef alan bir çete, kendilerini müşteri olarak tanıtarak Otel Çekimi için fotoğrafçılar ile anlaşmakta ve çekim günü fotoğrafçıyı mekana götürmek için alıp ısız bir alanda darp ederek ekipmanını gasp etmektedir.

İnternet ortamında müşterilerine hitap etmek için ekipmanlarını paylaşan fotoğrafçılar özellikle tehdit altında olduğunu düşünmekteyiz. Bu tehdide karşı:

-Sizinle irtibata geçen kurumun gerçek olup olmadığını mutlaka kontrol ediniz. Firma gerçekte var olsa bile firmanın internet sitesi araştırılıp orayı telefonla arayarak ek teyit almaya çalışınız.

-Çetenin ne derece organize olduğu bilinmediği için bütün bunları hazırlamış olabilirler. Ek bir şüphe duyarsanız, bulunduğunu ilin Fotoğrafçılar Odasından (İzmir için I.F.O. 0(232) 483 44 39 ve 0232 4630544) yardım isteyerek kurumun gerçekliğini sorgulatabilirsiniz.

-Çekime giderken mutlaka gittiğiniz yerle ilgili yakınlarınıza yada çalışma arkadaşlarınıza bilgi veriniz ve imkanınız var ise kendi aracınızla gidiniz.

Ayrıca en önemlisi bu çete ile karşı karşıya olduğunuz şüphesine kapılırsanız, Mutlaka Emliyet Güçleri ile irtibata geçiniz.

Hepinize güvenli sağlıklı fotoğraf dolu günler diliyorum.

İzmir Fotoğrafçılar Odası
Eğitim Müdürü

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Son yorumlar