Kapkaç

warning: Creating default object from empty value in /home/haramiler/domains/haramiler.org/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Kapkaç % 41 azaldı

Bir dönemin kabusu olan kapkaç suçu, polisin suç önleme ve istihbarat odaklı anlayışı ile geçtiğimiz yılda yüzde 41 oranında azaldı. Emniyet Genel Müdürlüğü 2008 yılının Asayiş Suçları`na yönelik yaptığı değerlendirmede suç sayısında da 40 bine yakın azalma olduğu ifade edildi.ANKARA(ANKA)-Bir dönemin kabusu olan kapkaç, polisin suç önleme ve istihbarat odaklı çalışmaları sonucu geçtiğimiz yılda yüzde 41 oranında azaldı.

Bilinen Hırsızlık Çeşitleri ve Basit Ama Hayati Önlemler !

Şu zamanımızda neredeyse olağan hale gelen hırsızlık vakaları hızla artmakta. Devlet ve polisimiz elbette bu konuda çok hassas davranmalı ancak, bireylerde hem kendilerini hemde çocuklarını hırsızlıktan korumak için bir takım önlemler almalı, bu konuda bilinçlenmeli. İşte size bir kaç öneri...

BİLİNEN HIRSIZLIK ÇEŞİTLERİ

Yankesicilik: Belediye ve özel halk otobüslerinde, otogar, tren garı havayolu terminalleri, pazarlarda, alışveriş yerlerinde, kalabalık arasında dalgınlığınızdan istifadeyle bir ve birden fazla kişi ceplerinizden veya çantanızdan paralarınızın çalınması olayıdır.

Tırnakçılık: Para bozdurmak için başvuran ve genellikle turist rolü yapan kişilerin kasanızdan veya tezgah üzerine çıkarttığınız paraların içerisinden karıştırmak suretiyle dalgınlığınızdan istifade ederek bir miktar para çalma olayıdır.

Vatandaşı canından bezdiren artış

Bu yılın ilk 10 ayındaki asayiş olayları geçen yılın ilk altı ayına göre, yüzde 35 artış göstererek 385 bin 412`ye yükseldi... Cinayet, yaralama, gasp ve tecavüz, kapkaç ve yankesicilikte durum ürkütücü boyutlarda. Kısaca, suç artıyor, halk ise tedirgin....

Nüfusunun 17 milyona ulaştığı tahmin edilen İstanbul`da işlenen asayiş suçlarının sayısı 82 bin 529, Ankara`da 12 bin 638, Gaziantep 11 bin 16, İzmir`de 8 bin ve Adana`da 7 bin 32. Bu suçlar arasında vatandaşın can güvenliğini tehdit eden en basit olay gasp.

`Kapkaçın ardında PKK var`

Eskişehir Emniyet Müdürü Savaş Yücel, son dönemlerde hırsızlık ve kapkaç olaylarında yaşanan artışı bölücü terör örgütü PKK/Kongra-Gel`in faaliyetlerine bağladı.

Yücel, Doğu ve Güneydoğu`da kaybolan çocukların, terör örgütü mensupları tarafından kaçırılarak İstanbul ve Ankara gibi büyük illerde çeşitli suçları işlemeye zorlandıklarını tespit ettiklerini söyledi.

Son yorumlar

İçerik yayınları