Hırsız sandığı eşini uykusunda boğdu

Galler bölgesinde yaşayan ve uyku sorunu yaşayan uyurgezer Brian, hırsız sandığı eşini boğdu. Yargıçlar ise Brian'ın istem dışı davrandığını düşünüyor.

Brian Thomas eve zorla giren bir hırsızı boğazladığını sanıyordu fakat o sırada elleri kendi eşinin boğazını sıkıyordu. Uyurgezer olan 59 yaşındaki Brian eşi Christine'i böyle öldürdü.

Fakat yargıçlar beklenenin aksine Brian'ın uyurgezer olduğu için eyleminden sorumlu tutulamayacağını ve onu suçlu bulmayacaklarını dile getirdi.

Eğer jüri Brian'ı suçlu bulursa 59 yaşındaki adam ruh sağlığının düzelmesi için bir birime gönderilecek. Fakat suçsuz bulursa özgür kalacak.

Galler bölgesinde yaşayan Brian özdevinim olarak da bilinen kronik bir uyku bozukluğu çekiyor. Olayın olduğu gece de Brian bir tatil sırasında karavanlarına hırsız girdiğini sanmış. Hırsızı yakalamak için hamle yapan Brian, 40 yıllık eşinin boğazına sarılmış.

999 acil yardım hattını arayan Brian, mahkemede ses kaydını dinlediğinde de göz yaşlarına hakim olamadı: "Eşimi öldürdüm. Aman Tanrım. Biri eve girdi sanmıştı." Polis geldiğinde iki çocuk babasının titreyerek ağladığını görmüş.

Brian 57 yaşındaki eşi Christine'in karavanla gezerken bir grup genç tarafından rahatsız edildiğini söylemiş. Dava sürüyor.

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Son yorumlar